بهترین جراح زانو در تهران

جراحی زانو عمل پیشرفته محسوب می شود که طی سالهای اخیر پیشرفتهای قابل ملاحظه ای در این زمینه اتفاق افتاده است . به دلیل پیچیدگی هایی که این جراحی دارد معمولا لازم است متخصص ارتوپدی دوره تخصصشان به پایان رسید و پرکریسهای لازم را انجام دادند ، دوره های تکمیلی را برای بسط اطلاعات و تجربه ، توانمندی هایشان در زمینه زانو بگذرانند . خوشبختانه به خاطر مراکز بسیار پیشرفته ای در دنیا برای این کار وجود دارد ، بستر فراهم می باشد و پزشکان ارتوپدی می توانند برای دوران تکمیلی جراحی زانو به این مراکز مراجعه کنند و چه در زمینه آرتروسکوپی و چه در زمینه تعویض مفاصل آموزش ، اطلاعات و مهارتهای لازم را در این زمینه کسب کند .

جراح زانو

از آنجائیکه جراحی زانو یک عمل پیچیده می باشد حتما باید توسط جراح زانو که متخصص یا فوق تخصص زانو می باشد مراجعه کرد .

جراح لگن

کی از بزرگترین مفصل های بدن مفصل لگن می باشد .هنگامی که مشکلاتی این مفصل را تهدید می کند به سادگی می تواند تاثیرات جدی بر روی بدن داشته باشد و در نهایت فعالیت های عادی را دچار اختلال کند . در صورتی جراحی تعویض مفصل لگن صورت می گیرد که این مفصل به دلیل مشکل آرتروز به آسیب های جدی و حاد مبتلا شده باشد . در جراحی مفصل لگن ، جراح اقدام به برداشتن غضروف ها و استخوان ها می کند و اعضای مصنوعی را با تکنیک و متدهای خاص جایگذاری می کند . عمل جراحی می تواند تاثیرات بسزایی در درد لگن در دراز مدت داشته باشد . از مزایای جراحی تعویض مفصل لگن می توان به کاسته شدن درد در فرد – بهتر شدن عملکرد مفصل اشاره کرد .
در مجموع عمل جراحی تعویض مفصل لگن در سه مرحله انجام می شود . این سه مرحله به شرح زیر می باشد .

  • پزشک پوست را کنار می زند که به عضلات و در نهایت به مفصل برسد .
  • استخوان لگن را آماده سازی می کند و کاسه را به کار می گیرد .
  • قسمت ران را آماده می کند و سر و دسته را به کار می گیرد .

هنگامی که مفصل لگن آسیب شدید دیده باشد و دیگر نتواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد پزشک جراحی تعویض مفصل زانو را توصیه می کند .

برای جراحی لگن باید به متخصص یا فوق تخصص لگن مراجعه کرد .

بهترین فوق تخصص ارتوپد در تهران

فرد بعد از گذراندن دکترای آکادمیک و مدرک پزشک عمومی دوره تخصص 4 ساله را در رشته ارتوپدی می گذراند و مدرک متخصص ارتوپدی را دریافت می کند . برای اخذ مدرک فوق تخصص دوره 1.5 تا 2 ساله را در یکی از گرایش های زانو ، لگن می گذراند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین فوق تخصص ارتوپد در تهران روی ادامه مطلب کلیک کنید .

بهترین دکتر متخصص تعویض مفصل زانو در تهران

هدف از تعویض مفصل زانو درمان ساییدگی غضروف مفصل است که معمولا آرتروز (Arthritis)، یا همان التهاب مزمن مفصل زانو را در پی دارد. هنگامی که شخصی دچار آرتروز یا ساییدگی غضروف می شود حرکت وی به شدت محدود شده و دامنه حرکتش کوچک می شود. بطوری که بیمار نمی تواند زانوی خود را بطور طبیعی حرکت دهد. در این هنگام بیمار مجبور به تعویض مفصل زانو خواهد شد. بعد از انجام آزمایش های مخصوص و آمادگی لازم برای عمل بیمار بیهوش شده و وارد اتاق عمل می شود. برشی به طول 8 الی 12 سانتی متر در قسمت جلویی زانو ایجاد می شود، تا فضای میان فصل زانو قابل دسترسی باشد. پزشک ارتوپد بافت های غضروفی و استخوانی اضافی که بر فضای مفصل تاثیر منفی گذاشته را خارج می نماید.

سپس سطح مفصل کاملا صاف و صیقلی می شود و فضای مناسب جهت قرار گیری مفصل و پروتز پلاستیکی یا آلیاژی ایجاد می شود. مفصل مصنوعی یا همان پروتز به استخوان ران و ساق به وسیله یک ماده کشسانی به نام cement یا ماده دیگر، چسبیده می شود. سپس پروتز به عضلات زانو و تاندون های مفصل متصل شده تا حرکت زانو تا بیشترین حد ممکن شبیه حرکت زانوی طبیعی شود. معمولا پروتز زانو مقاومت بسیار بالایی دارد تا وزن ناشی از اجسام سنگین را تحمل کند. در نهایت پروتز با ماده ای انعطاف پذیر پوشیده می شود.

ممکن است 24 ساعت تا یک هفته پس از انجام عمل جراحی خونریزی یا لخته های خون زیر پوست ظاهر شود که این کاملا طبیعی است. در حالت های بسیار نادری خونریزی ممکن است چند هفته تا یک ماه بطول انجامد.

بعد از انجام عمل تعویض زانو بیمار نیاز به ساکشن جهت مکش خون اضافی دارد.

همچنین ممکن است کبودی هایی زیر پوست ایجاد شود که دوران بهبودی آن های بسته به شرایط جسمی بیمار و عوامل ژنتیکی دارد.

بهترین فوق تخصص لگن

دکتر فوق تخصص لگن علاوه بر داشتن تخصص در زمینه ارتوپدی  به صورت تخصصی در زمینه جراحی های لگن نیز تبحر و تخصص دارد . برای یافتن بهترین فوق تخصص لگن روی ادامه مطلب کلیک کنید .