دکتر سیدمحمدجواد مرتضوی / Siftery / ورزش برای آرتروز
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

ورزش برای آرتروز

ورزش برای آرتروز

اگر مفصل لگن شما به آرتروز دچار شده است ، تا قبل از اینکه آرتروز پیشرفت کند و مفصل شما خشک شود ، حفظ حرکات مفصلی بسیار مهم است . بنابراین بهتر است تمام تلاش خود را بکنید تا دامنه حرکتی باقی مانده در مفصل لگن را حفظ کنید . یک برنامه تمرینی خوب کمک می کند که قدرت و حرکت مفصل خود را نگه دارید . هرچه عضلات اطراف مفصل لگن و ران ، قوی تر باشند فشار کمتری به مفصل وارد می شود .

حتی اگر شما برای انجام عمل جراحی برنامه ریزی کرده اید ، قوی تر کردن عضلات اطراف مفصل لگن ، دوران بهبودی پس از عمل جراحی را کوتاه تر خواهد کرد . هر چند اتفاق نظر در این زمینه وجود ندارد .

فعال ماندن در یک بیمار با آرتروز مفصل ران بسیار مهم است . هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد ، محدود کردن فعالیت های روزمره باعث توقف رشد آرتروز مفصلی شود . احساس راحتی و شدت درد ، به شما خواهد گفت که چه میزان می توانید فعالیت کنید .

ورزش برای آرتروز

ورزش برای آرتروز

استفاده از عصا با وجود آرتروز

زمانی که مفصل لگن شما مشکل دارد ، ممکن است استفاده از عصا برایتان راحت باشد . عصا کمک می کند که مقداری وزن از روی مفصل شما برداشته شود و بتوانید مسافت طولانی تری راه بروید و همچنین حفظ تعادل برایتان راحت تر باشد . عصا کمک می کند تا مقداری از وزن را به سمت سالم انتقال دهید و در نتیجه با پای دردناک خود راحت تر قدم بردارید .

بدون استفاده از عصا ممکن است ، بدن قادر به حفظ تعادل نباشد و هنگام جلورفتن به یک طرف خم شود . از دید بیومکانیک ، بهتر است عصا را در دست سمت مقابل مفصل لگن دردناک قرار دهید . این کار کمک خواهد کرد که با انتقال وزن به سمت سالم ، راحت تر حرکت کنید اما راه رفتن با عصا را با دست دیگر ، یعنی دست سمت لگن دردناک هم امتحان کنید . ممکن است با حالت اخیر راحت تر باشید .

برای تایید تشخیص نهایی ، تصویر رادیولوژی ، کلیدی برای رسیدن به علت ضایعه در مفصل لگن خواهد بود . دکتر مرتضوی.متخصص ارتوپدی و فوق تخصصزانو لگن از امریکا از روش های جدیدی برای درمان این بیماری  استفاده می کند . برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 22902671 – 22902673 تماس بگیرید . برای ارتباط با پزشک به اینستاگرام مراجعه کنید .

اگر مفصل لگن شما خیلی آزارتان نمی دهد ، فقط هنگام راه رفتن در مسافت های طولانی از عصا استفاده کنید تا زمانی که بیماری پیشرفت کند و مجبور به استفاده دائم از عصا باشید .

اکثر مردم از عصا به صورت تکی استفاده می کنند ولی استفاده از واکر ، به دلیل داشتن حالت چهار پایه بر روی زمین ثبات بیشتری به راه رفتن شما می دهد و در مواردی که به دلایلی مانند دردبسیار زیاد و یا سن بالای بیمار ، عدم تعادل وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد . در ضمن در دوره بهبودی بعد از عمل جراحی هم استفاده از واکر مناسب به نظر می رسد .

از یاد نبرید که عصا فقط می تواند کمک کند تا کارهای روزمره را به راحتی انجام دهید و در واقع تاثیری در کم کردن درد آرتروز ندارد .

مطالب مرتبط با این مقاله :

آرتروز زانو 

تشخیص آرتروز لگن

دکتر محمدجواد مرتضوی متخصص جراحی ارتوپدی

دکتر سید محمدجواد مرتضوی
متخصص جراحی ارتوپدی، فوق تخصص جراحی زانو و لگن از امریکا
متخصص ارتوپدی دانشگاه تهران بیمارستان امام خمینی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + نوزده =

Call Now Buttonتماس با پزشک